Nie ma zagrożenia klimatycznego!
Ponad 1600 osób, w tym wielu naukowców, także noblistów jak Ivar Giaever, czy John Clauser, podpisało Światową Deklaracją Klimatyczną
Ponad 1600 osób, w tym wielu naukowców, także noblistów jak Ivar Giaever, czy John Clauser podpisało się pod Światową Deklaracją Klimatyczną stwierdzającą jednoznacznie: Nie ma zagrożenia klimatycznego!
W deklaracji rozpowszechnianej przez GLOBAL CLIMATE INTELLIGENCE GROUP (clintel.org) sygnatariusze apelują, żeby nauka o klimacie była mniej polityczna, a polityka klimatyczna bardziej naukowa. Naukowcy powinni otwarcie wskazywać na wątpliwości i przerysowania w swoich prognozach dotyczących globalnego ocieplenia, podczas gdy politycy powinni zając się liczeniem rzeczywistych kosztów podejmowanych decyzji, a także weryfikacją złudnych korzyści wynikających z ich działań politycznych.
W Apelu czytamy:
Ocieplenie wywołują zarówno czynniki naturalne, jak i antropogeniczne
Archiwum geologiczne ujawnia, że klimat Ziemi zmieniał się tak długo, jak długo istniała nasza planeta, z naturalnymi fazami zimna i ciepła. Mała epoka lodowcowa zakończyła się dopiero w 1850 roku. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że obecnie doświadczamy okresu ocieplenia
Ocieplenie jest znacznie wolniejsze niż przewidywano
Świat ocieplił się znacznie mniej niż przewidywał IPCC na podstawie modelowanego wymuszenia antropogenicznego. Rozbieżność między światem rzeczywistym a światem modelowanym mówi nam, że jesteśmy daleko od zrozumienia zmian klimatu.
Polityka klimatyczna opiera się na nieodpowiednich modelach
Modele klimatyczne mają wiele wad i nie są wiarygodne jako narzędzia służące do kształtowania polityki. Nie tylko wyolbrzymiają wpływ gazów cieplarnianych, ale także ignorują fakt, że wzbogacanie atmosfery w CO2 jest korzystne.
CO2 jest pokarmem dla roślin, podstawą wszelkiego życia na Ziemi
CO2 nie jest substancją zanieczyszczającą. Jest niezbędny dla wszelkiego życia na Ziemi. Większa ilość CO2 jest korzystna dla przyrody, zazieleniając naszą planetę. Dodatkowa ilość CO2 w powietrzu sprzyja wzrostowi globalnej biomasy roślinnej. Jest to również korzystne dla rolnictwa, zwiększając plony upraw na całym świecie.
Globalne ocieplenie nie zwiększyło liczby klęsk żywiołowych
Nie ma statystycznych dowodów na to, że globalne ocieplenie nasila huragany, powodzie, susze i tym podobne klęski żywiołowe lub sprawia, że występują one częściej. Istnieje jednak wiele dowodów na to, że środki ograniczające emisję CO2 są równie szkodliwe, co kosztowne
Polityka klimatyczna musi uwzględniać realia naukowe i gospodarcze
Nie ma zagrożenia klimatycznego. Dlatego nie ma powodu do paniki i niepokoju. Zdecydowanie sprzeciwiamy się szkodliwej i nierealistycznej polityce zerowej emisji CO2 netto proponowanej na rok 2050. Proszę postawić na adaptację zamiast łagodzenia skutków; adaptacja działa niezależnie od przyczyn.
Sygnatariusze apelują do europejskich przywódców, żeby zostawili nauce dążenie do zrozumienia systemu klimatycznego, a sami zajęli się minimalizacją potencjalnych szkód wywołanych ewentualnymi zmianami klimatycznymi skupiając się na rozwoju strategii adaptacyjnych opartych na sprawdzonych i niedrogich technologiach
Wierzyć w wyniki modelu klimatycznego oznacza wierzyć w to, co założyli twórcy modelu. Na tym właśnie polega problem dzisiejszej dyskusji o klimacie, w której modele klimatyczne odgrywają kluczową rolę. Nauka o klimacie zdegenerowała się w dyskusję opartą na przekonaniach, a nie na solidnej, krytycznej nauce. Czy nie powinniśmy uwolnić się od naiwnej wiary w niedojrzałe modele klimatyczne?
Źródło:
https://clintel.org/wp-content/uploads/2023/08/WCD-version-081423.pdf
Dziękuję. Kolejny tekst, który pozwala nie zwariować. Pozdrawiam
Hej Mariusz,
Jeśli będziesz poszukiwac jakichś nowych żródeł w temacie klimatycznego szwindlu, mogę Ci polecić stronę https://new.awakeningchannel.com/blog/climate-change/ , znajdziesz tam sporo cennych informacji i dużo ładnie opracowanych tabelek :-)
Pozdrowienia z linii frontu!