Czy EMA ukrywa przed Europejczykami raport Pfizera dotyczący bezpieczeństwa szczepień?
Pfizer odnotował łącznie prawie 5 mln zdarzeń niepożądanych o czym poinformował agencję w okresowym, trzecim raporcie dotyczącym bezpieczeństwa dostarczonym do EMA
"Panie Mariuszu - jak można Pana wesprzeć?" - zadał mi pytanie jeden z moich subskrybentów. Blog na Substacku jest to hobby czasochłonne, ale nie planowałem tej działalności, jako źródła dodatkowego dochodu (do tej pory mam jednego płatnego subskrybenta ochotnika). Ale jeśli ktokolwiek uważa, że warto udzielić mi wsparcie finansowe - to poniższa zrzutka daje taką możliwość. Za każdą wpłatę - serdecznie dziękuję :)
Okresowy raport o bezpieczeństwie (PSUR) to dokument dotyczący nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii składany przez posiadaczy pozwolenia na dopuszczenie leku do obrotu. Ma on na celu dostarczenie organom regulacyjnym aktualnych informacji na temat bezpieczeństwa produktu leczniczego po wydaniu pozwolenia na dopuszczenie do obrotu. Raport zawiera dane istotne dla oceny stosunku korzyści do ryzyka danego produktu leczniczego, w tym wyniki wszystkich badań, które mogą mieć wpływ na dopuszczenie do obrotu tego produktu leczniczego, naukową ocenę stosunku korzyści do ryzyka danego produktu leczniczego, wszystkie dane dotyczące ilości wydanego i sprzedanego produktu leczniczego oraz wszystkie dane dotyczące ilości recept, którymi dysponuje posiadacz pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, w tym szacunkową liczbę osób, które stosowały ten produkt leczniczy.
W trzeci poufnym raporcie PSUR znajduje się „Załącznik 2.2: zbiorcze i okresowe zestawienie tabelaryczne poważnych i nieciężkich działań niepożądanych ze zgłoszeń po wprowadzeniu do obrotu”, w którym Pfizer poinformował Europejską Agencję Leków o przyjęciu prawie 1,6 miliona zgłoszeń zdarzeń niepożądanych w ponad 10 000 kategoriach — wiele z nich poważnych i wyniszczających. Raport jest tak tajny, że trudno go znaleźć na stronach EMA.
Dokument pokazuje, że firma Pfizer od dawna wiedziała o olbrzymim poziomie odczynów poszczepiennych. W jednym z wcześniejszych dokumentów ujawnionych przez prawników ICAN „Analiza zbiorcza raportów o zdarzeniach niepożądanych po dopuszczeniu do obrotu”, wynika, że w ciągu kilku tygodni od podania szczepionki Pfizer musiał zwiększyć zatrudnienie o 600 pełnoetatowych pracowników, aby sprostać rosnącej liczbie zgłaszanych zdarzeń niepożądanych. Z dokumentu wynika, że w okresie od grudnia 2020 do 28 lutego 2021 podano nieco ponad 126 mln dawek, co skutkowało 1223 zgonami.
Z dokumentu z sierpnia 2022 roku (raport dotyczy okresu od 19 grudnia 2021 do 18 czerwca 2022) wynika, że firma zanotowała 1 597 673 zdarzeń niepożądanych (4 964 106 łącznie!). Czym różnią się te dane od danych zawartych w VAERS? Co do zasady, wewnętrzne dane dotyczące zdarzeń niepożądanych są weryfikowane. Oznacza to, że za każdym razem, gdy firma otrzymuje raport, ktoś wewnętrznie weryfikuje dokładność danych. W niektórych przypadkach może skontaktować się z pacjentem lub lekarzem w celu zebrania dodatkowych informacji (na przykład, jeśli pominięto numer serii lub jeśli zdarzenie niepożądane nie zostało jasno opisane). Łącznie przy 2 693 922 584 podanych dawkach zanotowano 4 964 106 zdarzeń niepożądanych, co wskazuje na 0,184% prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia niepożądanego dla każdej podanej dawki. Oznacza to, że w przybliżeniu 1 zdarzenie niepożądane występuje na każde 543 podane dawki! Analizując poważne NOPy okazuje się, że zanotowano 1 poważne zdarzenie niepożądane na 1887 podanych dawek!
Z aneksu do Raportu PSUR 3 wynika, jedna trzecia zdarzeń niepożądanych została sklasyfikowana jako poważne NOPy (to znacznie powyżej standardu dla sygnałów bezpieczeństwa, zwykle ustalanego na poziomie 15%). Kobiety zgłaszały zdarzenia niepożądane trzykrotnie częściej niż mężczyźni, a aż 60% przypadków zgłoszono z „wynikiem nie wyleczonym”, więc wiele urazów było trwałych. Najwięcej zachorowań wystąpiło w grupie wiekowej 31-50 lat, w której 92% osób nie miało żadnych chorób współistniejących, co czyni bardzo prawdopodobnym, że to właśnie szczepionka spowodowała rozległe i nagłe uszkodzenie.
Z 393-stronicowego aneksu 2.2 do poufnego raportu firmy Pfizer, wynika, że firma zaobserwowała ponad 10 000 kategorii diagnoz, z których wiele jest bardzo poważnych i bardzo rzadkich, na przykład:
Zaburzenia krwi i układu chłonnego: 100,970
Zaburzenia serca: 126,193
Zaburzenia ucha i błędnika: 47,038
Zaburzenia endokrynologiczne: 4,115
Zaburzenia oka: 61,518
Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: 317,811
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: 4,380
Zaburzenia układu odpornościowego: 31,895
Infekcje i zakażenia: 167,382
Urazy, zatrucia, procedury, powikłania: 241 342
Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego i tkanki łącznej: 539,299
Nowotwory łagodne, złośliwe i nieokreślone torbiele: 1 391
Zaburzenia układu nerwowego: 696,508
Ciąża, połóg, okres okołoporodowy: 4056
Problemy psychiatryczne: 77148
Zaburzenia nerek i układu moczowego: 13,647
Zaburzenia układu rozrodczego i piersi: 178,353
Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: 190,720
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: 224 633
Okoliczności społeczne: 9414
Zabiegi chirurgiczne i medyczne: 87073
Zaburzenia naczyniowe: 73,542
Pełna lista: https://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2023/05/pfizer-report.pdf
Wydaje się, że najwyższy czas, żeby Prezes Cessak i Minister Niedzielski odpowiedzieli, czy są świadomi, że z każdą dawka podanej szczepionki narażają życie i zdrowie Polaków, i czy informacje dotyczące niebezpieczeństw znajdą się na opakowaniach preparatów. W Polsce instytucją dopuszczającą leki do obrotu jest Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, którego prezesem od 2009 roku jest Grzegorz Cessak.
Do zadań prezesa Cessaka należy między innymi nadzór nad bezpieczeństwem stosowania produktów leczniczych weterynaryjnych oraz monitorowanie bezpieczeństwa ich stosowania, prowadzenie postępowań i wykonywanie czynności w zakresie bezpieczeństwa, obrotu i używania wyrobów, w szczególności sprawowanie nadzoru nad incydentami medycznymi wyrobów oraz działaniami z zakresu bezpieczeństwa wyrobów i sprawowanie nadzoru nad wyrobami wytwarzanymi lub wprowadzonymi do obrotu i używania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Problem w tym, że Prezes Cessak jest także członkiem Zarządu EMA. Trudno wiec ustalić kogo bardziej reprezentuje – Polski Urząd czy agencję europejską finansowaną w 89% przez firmy farmaceutyczne. Czy zalecając szczepienia dzieci myśli o ich bezpieczeństwie rodaków czy raczej o wpływach do budżetu EMA – od 2016 Cessak jest wiceprezesem w Zarządzie EMA, był odpowiedzialny między innymi za sprawy budżetowe. Czy pensję Prezesa płaci polski podatnik czy EMA? Pytanie zasadne gdyż jak wspomniałem aż 89% budżetu Europejskiej Agencji Leków to opłaty, które pochodzą od firm farmaceutycznych za wnioski o rejestrację nowych produktów leczniczych.
Źródła:
https://www.globalresearch.ca/wp-content/uploads/2023/05/pfizer-report.pdf
Na tych bandytach to nie robi wrażenia. Rozkazy wydane i ani kroku w tył. Jeśl pozwolimy na 15- to minutowe getta i wycofanie gotówki, to zostaniemy obozowymi królikami doświadczalnymi. Będą nam wstrzykiwali co będą chcieli. Za odmowę - brak wypłaty pensji, emerytury, czy innego zasiłku. Obudźcie się wreszcie, bo nas wymordują! Jak nie macie pomysłu jak zawalczyć, to przynajmniej NIE GŁOSUJCIE na NIKOGO kto popiera tych terrorystów z WHO i ich Pakt Pandemiczny!